"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
                                                    Jan Paweł II
ROK 2018
Bezpłatny program do wypełniania PIT
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi ś.p. Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska, w obliczu jego tragicznej śmierci, w służbie Gdańszczanom i Polsce.

Fundacja LPP założona przez LPP SA przekazała 30.000zł na zakup sprzętu sportowego dla podopiecznych Fundacji Rodzinny Gdańsk oraz ich udział w aktywnościach sportowych.
Fundusze wykręcili i wybiegali pracownicy LPP w ramach akcji
LPP TEAM for KIDS GDAŃSK

LPP S.A. dla Dzieci z Domów dla Dzieci
Jest nam miło poinformować o świątecznej odzieżowej akcji skierowanej do mieszkańców naszych domów przez 
LPP S.A.
"Ciepło Modnie i Wygodnie 2018" 

Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja 2018
W miesiącu grudniu organizujemy szkolenie dla kadry Domów dla Dzieci pt "Profesjonalny Wychowawca"

Akcja Wakacje Marzeń
W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich mieszkańców 
Domów dla Dzieci czekała moc atrakcji, dzięki wsparciu naszych przyjaciół. 
Były góry, były mazury, było morze, jeziora i las, ale też była Tunezja :) 
Bogatym programem wypoczynku objęto 90 osób i nie był to jeden wyjazd :) 
Za to wszystko Wam serdecznie dziękujemy, w szczególności:

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 
W dniu 24 maja 2018 Fundacja Rodzinny Gdańsk wraz z Rodzinami Zastępczymi Powiatu Gdańskiego świętuje organizując Wycieczkę po Warszawie szlakiem Polski Niepodległej, jednocześnie spotykając się w Pałacu Prezydenckim z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser- Duda. 
Dzień Rodzicielstwa Zastepczego finansowany jest ze środków powiatu gdańskiego. 

Mieszkańcy Domów dla Dzieci Fundacji Rodzinny Gdańsk laureatami programu oraganizowanego przez VIZIR i Towarzystwo "Nasz Dom" - ubrania od serca - vouchery odzieżowe dla naszych podopiecznych :)
Mieszkańcy
Domu dla Dzieci w Bielkówku 
Domu dla Dzieci w Suchym Dworze zakwalifikowani do programów stypendialnych - moja przyszłość, w ramach Funduszu Korczaka

Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Straszynie dzieki wsparciu producenta mebli kuchennych FRANKE przez tydzień wraz ze swoimi opiekunami wypoczywali na stoku w Białce Tatrzańskiej doskonaląc swoje narciarskie umiejętności :)
Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Suchym Dworze swoje ferie spędzili w Zakopanem dzieki wsparciu finansowemu 
Powiatu Starogardzkiego
Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim w okresie ferii aktywnie wypoczywali w Borach Tucholskich dzieki wsparciu Powiatu Nowodworskiego 
i naszych serdecznych 
anonimowych przyjaciół :)
Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Pogórzu spędzili ferie w Szklarskiej Porębie na stoku narciarskim dzięki pomocy 
Tawerny Rybackiej z Gdyni :)
Dziekujemy

ROK 2017

Studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni gościli w Domu dla Dzieci w Pogórzu. Wizytę zaszczycił Atache Kuwejtu na Polskę i Niemcy Komandora Talala Alhammadiego. Nasi mili goście zasiedli wspólnie do stołu wigilijnego i obdarowali naszych podopiecznych prezentami.
Dziękujemy za pamięć i wyróżnienie. 

Podziękowania dla SIEM Ship Management za udział w akcji świątecznej i obdarowanie prezentami podopiecznych Domu dla Dzieci w Rumi.

LPP S.A. dla Dzieci z Domów dla Dzieci
Jest nam miło poinformować o świątecznej odzieżowej akcji skierowanej do mieszkańców naszych domów przez LPP S.A.    
 "Ciepło Modnie i Wygodnie 2017" 

Szkolenie dla koordynatorów
Domów dla Dzieci.
W miesiącu listopadzie 2017r. nasza kadra kierownicza uczestniczyła w trzydniowym wyjazdowym treningu standaryzującym pracę Domów dla Dzieci, superwizując nasze dotychczasowe osiągnięcia i wskazując dalsze kierunki działań :)

Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja II/2017
W miesiącu październiku zorganizowaliśmy szkolenie dla kadry Domów dla Dzieci pt "Profesjonalny Wychowawca"

W okresie wakacji 2017 roku odbyła się letnia edycja programu wsparcia dla mieszkańców Domów dla Dzieci Fundacji Rodzinny Gdańsk. W tym roku przez 8 tygodni nasze działania wpierali wolontariusze z różnych stron świata i kultur. Nasi Przyjaciele uczyli nasze dzieciaki języka angielskiego :)

W listopadzie 2016 roku ruszyła zimowa edycja programu "Global Volunteer". Nasi podopieczni z Domów dla Dzieci uczestniczyli w codziennych warsztatach języka angielskiego prowadzonych przez studentów obcojęzycznych z Chin, Iranu, Indonezji, Turcji, Maroko i Ukrainy.
Zajęcia prowadzone były codziennie do marca 2017. Nowością tegorocznej edycji było uruchomienie dodatkowo zajęć językowych w ramach projektu Kreatywni Rodzice - Kreatywne Dzieciaki realizowanego w Poradni Rodzinnej w Gdańsku przy ul. Biskupiej 33. 

Bank BPH Program "Na dobry początek"
31 sierpnia zainaugurowaliśmy wspólnie z bankiem BPH program skierowany do naszych usamodzielnianych wychowanków. W ramach całorocznego programu przeprowadzone zostaną warsztaty interpersonalne metodą FRIS, jak również szereg szkoleń w zakresie wizerunku i poszukiwania pracy. Program wspierany jest intensywną nauką języka angielskiego przez gdyńską grupę językową TALKERS. W dniu inauguracji programu BPH "Na dobry początek" przedstawiciele Banku wręczyli naszej młodzieży narzędzia pomocnicze w postaci laptopów i drukarek.
Dziękujemy i trzymamy kciuki za naszą młodzież :)

Jest nam miło poinformować o podjętej współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku, celem udzielania bezpłatnej pomocy prawnej mieszkańcom Pomorza, w ramach działalności Poradni Rodzinnej w Gdańsku przy ul. Biskupiej 33. Pragniemy dodać, że profesjonalnym wsparciem prawnym objęto także zespoły pedagogiczne naszych Domów dla Dzieci, dla których kadra OIRP przygotowała cykl szkoleń z zakresu kodeksu rodzinnego, ustawy o wspieraniu rodziny, rozporządzeń wykonawczych, jak również szeroko rozumianym prawom człowieka, w tym prawom dziecka. 

Serdeczne podziękowania dla Pana Michała Heroka z SEO GROUP za wsparcie finansowe wypoczynku wakacyjnego w Kotlinie Kłodzkiej dla mieszkańców Domu dla Dzieci w Straszynie

Serdeczne podziękowania za pełen emocji dzień, w którym to nasi podopieczni z Domów dla Dzieci mogli ścigać się na gokartach. Dziękujemy za poświęcony nam czas, życzyliwość i sfinansowanie atrakcji :)

Podziękowania dla
KOLIBKI ADVENTURE PARK GDYNIA
za zorganizowanie cudownego dnia wypełnionego zabawą dla naszych podopiecznych z Domów dla Dzieci :)

Serdeczne podziękowania dla FRUG za  umilenie wakacji naszym dzieciakom z Domu dla Dzieci w Rumi, poprzez pobyt w Fokarium na Helu :)

Podziękowanie dla WALKOUT za atrakcyjny wakacyjny dzień w "pokojach zagadek" - escape room, spędzony przez naszych podopiecznych
z Domu dla Dzieci w Rumi. 

Realizując projekt Fundacji PKO nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Pogórzu wypoczywali w tym roku w Szklarskiej Porębie i Krakowie. Dziękujemy :) 

W okresie wakacji nasze działania wspierała Fundacja Energa. Dzięki wsparciu nasze dzieci z Rumi, Suchego Dworu, Nowego Dworu Gdańskiego i Straszyna wypoczywali w Kotlinie Kłodzkiej, jednocześnie realizując czynny program wypoczynku, w tym również wycieczkę do Wrocławia i Pragi. 

Dziękujemy za wsparcie finansowe w zakresie organizacji wakacji dla naszych dzieciaków ze Straszyna :)
W tym roku zrealizowaliśmy wypoczynek na obozie żeglarskim na Mazurach, jak również realizowaliśmy obóz turystyczny w Kotlinie Kłodzkiej. 

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Rumi nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Rumi wypoczywali w wakacje na obozie plenerowym w Choczewie. Dziękujemy :)

Gmina Kolbudy jak co roku wspiera działalność Domu dla Dzieci w Bielkówku dofinansowując naszym podopiecznym letni wypoczynek. W tym roku wyjechaliśmy na obóz żeglarski do Giżycka oraz pod namioty do Choczewa. Dziękujemy :)

Dzięki wsparciu Gminy Kosakowo zorganizowaliśmy w tym roku dwa wyjazdy wakacyjne do Szklarskiej Poręby i Kotliny Kłodzkiej dla naszych dzieci z Pogórza i Suchego Dworu. Dziękujemy :)

Miasto Nowy Dwór Gdański

Miasto Nowy Dwór Gdański wsparł wyjazd naszych podopiecznych z Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim do Kotliny Kłodziej. Dziękujemy :)

Dzień Dziecka z Siódmym Niebem :)
Dziekujemy Developerowi "Siódme Niebo" za podarowanie kompletu rowerów dla naszych podopiecznych z Domu dla Dzieci w Straszynie z okazji Dnia Dziecka.

Majówka w Brukseli :)
W dniach 28.05-02.06.2017r. mieszkańcy - delegaci z naszych Domów dla Dzieci wyjechali do Brukseli. W programie pobytu odbyło się zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, Kolacja z Posłem Jarosławem Wałęsą, zwiedzanie miasta i regionu.
Gratulujemy wyróżnień i dziękujemy :)

 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
 - Zaczarowane Rodziny -

W dniu 27 maja odbyła się impreza plenerowa z okazji święta pieczy zastępczej, które to tym razem zorganizowaliśmy w Nowej Holandii w okolicach Elbląga.
Była moc atrakcji i zabawy, w tym dobre jedzonko :)
Impreza odbyła się pod patronatem:
Zarządu Powiatu Gdańskiego,
finansowana ze środków
powiatu gdańskiego.

Powiat Gdański


Pierwsza Komunia Św.
w Domach dla Dzieci
W miesiącach kwięcień - maj 2017odbyły się uroczyste komunie święte naszych podopiecznych z Domów dla Dzieci ze Straszynia, Rumi i Nowego Dworu Gdańskiego.
Gratulujemy naszym Dzieciom wytrwałości życząc wiary, nadziei i miłości :)

Przekaż 1 % podatku na rzecz
Fundacji "Rodzinny Gdańsk".
Cały dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wypoczynek naszych
Dzieci z Domów dla Dzieci :)

Certyfikowane szkolenie dla pedagogów z zakresu komunikacji, pracy w grupie i metodyki pracy opiekuńczo - wychowawczej - Edycja I Luty 2017

W dniu 9 lutego 2017 delegacja naszych podopiecznych wraz z opiekunami złożyła wizytę Prezydentowi Lechowi Wałęsie w Europejskim Centrum Solidarności.

Jest nam miło poinformować, że nasi mieszkańcy z Domów dla Dzieci zdobyli stypendia naukowe ufundowane przez Towarzystwo Nasz Dom ze środków Raiffeisen Polbank. W tym roku pomocą zostanie objętych 86 podopiecznych. W okresie od marca do czerwca nasi podopieczni nadrabiali zaległości edukacyjne i doskonalili swoje talenty :)

Ferie 2017
Czas ferii to zabawa i aktywny wypoczynek.
W tym roku poza czasem spędzonym w mieście na wyjściach do teatru, kina, muzeów, aquaparku wyjechaliśmy do Berlina zwiedzać i wypoczywać na Tropikalnej Wyspie, jak również wyjeżdżaliśmy do Szklarskiej Poręby.
Osoby wyróżnione stypendiami pojechały na ferie z Harry Potterem
i Warsztaty Filmowo - Reżyserskie
Dziękujemy za wypoczynek :)
Rok 2016


Adoptuj Aniołka
Akcja skierowana do Pracowników BZWBK, którzy to w okresie adwentu przygotowują dla naszych dzieci z Domów dla Dzieci prezenty świąteczne.
Dziękujemy, że spełniacie marzenia :)

Akcja Świąteczna Zostań Mikołajem
z Alior Bank

Dzieci z naszych sześciu Domów dla Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja.
W tym roku w Mikołaja wciela się
Alior Bank i jego Pracownicy.
Listy to osobiste słowo, refleksa i marzenia - ma je każdy :) Jesteśmy przekonani, że te marzenia choćby małe - spełnią się i czas świąt Bożego Narodzenia będzie wyjątkowy. Dziękujemy

9 grudnia w Nowym Dworze Gdańskim odbędą się mikołajkowe rozgrywki piłkarskie o puchar dyrektora Domów dla Dzieci. W tym roku nagrodą główną jest oryginalna piłka meczowa z podpisami piłkarzy Lechii Gdańsk w tym reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy 2016. 

Podziękowania dla Lechii Gdańsk, za przekazane bilety na mecz piłkarski w dniu 05.11.2016r. 

Kacper Łaszczewski laureatem internautów w głosowaniu na konkurs fotograficzny - Akcja Rewitalizacja - Biskupia Górka  - organizowanego przez Biuro Rozwoju Gdańska.

LPP dla Dzieci z Domów dla Dzieci
Jest nam miło poinformować o świątecznej odzieżowej akcji skierowanej do mieszkańców naszych domów przez LPP        
 "Ciepło Modnie i Wygodnie 2016" 

GALA PARTNERÓW AIESEC
Sopot Hotel Haffner 2016
Fundacja Rodzinny Gdańsk nagrodzona za dotychczasową współpracę na rzecz zbliżenia międzykulturowego i szerzenia tolerancji przez międzynarodową organizację studencką AIESEC

W dniach 21-22 października 2016r. odbyła się artystyczna interwencja w prestrzeń publiczną Biskupiej Górki. W tych dniach w partnerstwie z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia WAGA włączyliśmy się aktywnie na rzecz naszych mieszkańców serwując kawę, herbatę i coś słodkiego.
W tych dniach odbył się także mini wernisaż fotograficzny młodego fotografa Kacpra Łaszczewskiego, jak również gościliśmy grupę teatralną wystawiającą spektakl - Nasze Królestwo jest stąd. 

Domy dla Dzieci oczami podopiecznych 

Zrozumieć Sierpień
W dniu 27 sierpnia byliśmy współorganizatorem Festynu Rodzinnego na Biskupiej Górce. Mocy wrażeń dodawali nam nasi pracownicy, w tym Pani Justyna i Pani Emilia i nasi wierni wolontariusze. Były gry i zabawy, była fotografia i kulinarne doświadczenia z ciasteczkami i ich wypiekiem w naszej Poradni Rodzinnej przy ul. Biskupia 33. Podczas imprezy odbył się debiut autorski młodego adepta sztuki fotograficznej Kacpra Łaszczewskiego z mini wernisażem.

Kajakowa Przygoda
Na koniec wakacji mieszkańcy Domu dla Dzieci w Suchym Dworze płynęli rzeką Reda z Zelewa przez  Orle do Redy :)
Akcję wspierają anonimowo
prywatni darczyńcy

Vivat Barcelona :)
Warto się uczyć

Wyróżnieni mieszkańcy Domu dla Dzieci w Pogórzu, uczący się pilnie i swoją osobistą postawą będący wzorem odwiedzili w te wakacje Barcelone. Była radości dla fanów piłki nożnej, jak również zwiedzanie i plażowanie.
Akcję wspierała Gdyńska Tawerna ze Skweru Kościuszki

Surwiwal Sztuką Przetrwania
W wakacje nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Rumi uczestniczyli w tygodniowej przygodzie surwiwalowej w Choczewie dzięki wsparciu Fundacji Energa i Powiatu Wejherowskiego. 

Powiat Wejherowski


Energetyczne Wakacje Marzeń
W tym roku nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Suchym Dworze i Domu dla Dzieci w Rumi wypoczywali podczas obozu terapeutycznego z Profesorem Dr hab. Robertem Oporą
Obóz finansowany przez Fundację Energa

Szlakiem Historycznych Regionów Polski
Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Pogórzu i Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w wakacyjnym obozie turystyczno-historycznym:
Warmia-Mazury-Podlasie-Wileńszczyzna
Akcja finansowana przez:

Nowy Dwór Gdański


Nasz drogi Przyjaciel Kacper Łaszczewski - młody adept sztuki fotograficznej z Kolbud laureatem programu stypendialnego pod patronatem
Wojewody Pomorskiego
 i
Marszałka Województwa Pomorskiego
"Drzwi do Kariery"

Papieskim Szlakiem - edycja III
Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Bielkówku i Domu dla Dzieci w Straszynie wypoczywali aktywnie w Krakowie.
W programie wyjazdu odwiedzili między innymi Zakopane i Wieliczke.
Akcję finansuje:

Dzień Dziecka z Siódmym Niebem :)
Dziekujemy Developerowi "Siódme Niebo" za zakup 14 rowerów dla naszych podopiecznych z Domu dla Dzieci w Rumi z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka
w Żuławkiskim Domu Podcieniowym.
W dniach 03-05.06.2016r. nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim wypoczywali obcując z naturą w Żuławskim Domu Podcieniowym. Przenosząc się o kilka stuleci wstecz, włąsnoręcznie wykonywali chleb, masło, sery, zupę z pokrzyw, marcepany, przy tym racząc się mięsiwem z grilla i ogniska.
Do akcji plenerowej zaproszono także podopiecznych z Domu dla Dzieci w Bielkówku. Przedsięwzięcie wspierali przyjaciele z Towarzystwa Nasz Dom oraz BZWBK. 

Święto Rodziny - Piknik Rodzinny
W dniu 4 czerwca organizujemy
Piknik Rodzinny w naszym pięknym ogrodzie w Pogórzu.
Przed nami moc atrakcji, w tym odwiedziny Pań na motocyklach z MOTO LEJDIS :)

Powiat Pucki


Wielka Majówka :)
W dnia 25 - 29 maja nasi podpieczni z Domu dla Dzieci w Suchym Dworze i z Domu dla Dzieci w Rumi
odpoczywają w
Pensjonacie OAZA w Stegnie.

Podziękowania dla Olgi i Artura Duszyńskich i ich Rodziny :)

Podziękowanie dla Kliniki iDentical za sfinansowanie aparatu ortodontycznego oraz leczenia jednego z naszych podopiecznych. 

Dziękujemy za wsparcie finansowe w zakresie organizacji wakacji dla naszych dzieciaków ze Straszyna :) 

 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
 - Zaczarowane Rodziny -

W dniu 14 maja odbyła się impreza plenerowa z okazji święta pieczy zastępczej, które to tym razem zorganizowaliśmy w Straszynie.
Była moc atrakcji, zabawy, grill, konkursy i występy.
Impreza odbyła się pod patronatem:
Zarządu Powiatu Gdańskiego,
finansowana ze środków
powiatu gdańskiego.
Współorganizatorzy:
PCPR w Pruszczu Gdańskim
Gmina Pruszcz Gdański
Patronat medialny:
Radio Toksyna.fm

Powiat Gdański


"Mistrzowie w Domach dla Dzieci"
W miesiacu maju Dom dla Dzieci

w Bielkówku odwiedził nasz przyjaciel Tiger Darek Michalczewski. Wizyta dedykowana była 18 urodzinom jednego z naszych mieszkańców i stanowiła niespodziankę. Nasi podopieczni obdarowani zostali miłymi prezentami dla ciała i ducha. Dziękujemy :)

    "Mistrzowie w Domach dla Dzieci"
W miesiącu kwietniu odwiedziła naszych podopiecznych z Domu dla Dzieci w Pogórzu - Iwona Guzowska - Mistrzyni w Kickboxingu. Dziekujemy :) 

        "Profesjonalny Wychowawca"
Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja I 2016 Rumia 

              Wesołego Alleluja

Przekaż 1 % podatku na rzecz
Fundacji "Rodzinny Gdańsk".
Cały dochód ze zbiórki przeznaczony został na wakacje dla naszych
Dzieci z Domów dla Dzieci :)

Dzieci i Opiekunowie z Domów dla Dzieci Fundacji "Rodzinny Gdańsk" laureatami Funduszu im. Janusza Korczaka z programu rozwoju zainteresowań "Najpierw Dziecko" oraz programu stypendiów naukowych "Moja Przyszłość".
Dzięki wsparciu przez Towarzystwo "Nasz Dom" 10 programów zajęć dodatkowych, możemy rozwijać pasje naszych dzieci oraz organizować korepetycje :)
Łącznie programy obejmą 70 mieszkańców naszych Domów. 

Ferie Zimowe - Berlin 2016
Już niebawem w ferie zimowe nastąpi wyjazd naszych podopiecznych do Berlina, z trzydniowym pobytem na Tropikalnej Wyspie i noclegiem pod namiotami.
Realizacja programu reintegracji rodzin możliwa jest dzięki wsparciu takich podmiotów jak: 

Rok 2015 

W grudniu 2015 roku ruszyła zimowa edycja programu "Speak Kids". Nasi podopieczni z Domów dla Dzieci będą uczestniczyć w codziennych warsztatach języka angielskiego prowadzonych przez studentów obcojęzycznych z Chin, Iranu, Indonezji, Turcji, Maroko i Ukrainy.
Zajęcia prowadzone będą do lutego 2016. Nowością tegorocznej edycji jest uruchomienie dodatkowo zajęć językowych w ramach projektu Kreatywni Rodzice - Kreatywne Dzieciaki realizowanego w Poradni Rodzinnej w Gdańsku przy ul. Biskupiej 33. 

W styczniu 2016 roku rusza III edycja programu Banku Dziecięcych Uśmiechów - Wystrzałowi Rodzice - Wystrzałowe Dzieciaki - programu reintegracji rodzin podopiecznych z Domów dla Dzieci.

LPP dla Dzieci z Domów dla Dzieci
Jest nam miło poinformować o świątecznej odzieżowej akcji skierowanej do mieszkańców naszych domów przez LPP           "Ciepło Modnie i Wygodnie" 

Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja II/2015
W miesiącu grudniu zorganizowaliśmy szkolenie pt "Profesjonalny Wychowawca". Program szkolenia obejmował:
-wprowadzenie teoretyczne do zmiany sposobu myślenia o istocie procesu wychowawczego
- indywidualizacja procesu wychowawczego
-rozumienie przyczyn niskiego poczucia wartości u dzieci w placówkach
-uświadomienie roli empatii w procesie współpracy z dzieckiem
-znaczenia relacji i więzi dla rozwoju dziecka
-poznanie i uświadomienie sobie przez uczestników przyczyn zachowań
dzieci
-uświadomienie zależności pomiędzy potrzebami dziecka a kompetencjami opiekuna
-przekazanie wiedzy na temat rodzajów emocji
- świadomienie roli emocji wżyciu człowieka
-uświadomienie genezy poczucia wartości
-poznanie różnych rodzajów komunikacji i blokad komunikacyjnych
-uświadomienie roli planowania i zarządzania czasem w procesie wychowawczym
- metodyczny warsztat pracy 

Dzięki pomocy naszych Przyjaciół z ziemi puckiej nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Pogórzu spędzili trzy dni na spływie kajakowym rzeką Brdą. Dziekujemy !!!

Wakacje z Apteką Dyżurną. Edycja - IV
 W tym roku dzięki wsparciu Apteki Dyżurnej nasze dzieci z Pogórza i Suchego Dworu wypoczywały na obozie zdrowotnym w Ostrzycach. 

Wakacje z językiem angielskim - edycja III
Podobnie jak w latach poprzednich dzięki współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i organizacją AIESEC mieszkańcy naszych Domów dla Dzieci w okresie wakacji mają szansę codziennej nauki języka angielskiego przy udziale studentów anglojęzycznych. W tym roku nasi goście przyjechali z Azerbejdżanu, Hong Kongu, Grecji i Egiptu :)

Nowy Dwór Gdański

Dzięki wsparciu Gminy Kolbudy i Miasta Nowy Dwór Gdański nasi podopieczni z Domu dla Dzieci w Bielkówku i Nowym Dworze Gdańskim wakacyjny wypoczynek spędzili w Kotlinie Kłodzkiej z codziennym programem wycieczek w tym bajeczna Praga i piękny Wrocław.

Siódme Niebo na Wakacje :)))
Dzięki wsparciu developera Siódme Niebo nasi podopieczni z Bielkówka
i Nowego Dworu Gdańskiego wypoczywali na obozie zdrowotnym w Ostrzycach

Dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego oraz Gminy Kosakowo nasi podopieczni z Pogórza i Suchego Dworu w wakacje wypoczywali w Krakowie i Zakopanem :)

Dzięki uprzejmości właścicieli Pensjonatu OAZA Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Suchym Dworze wypoczywali w dniach 12-14 czerwca w Stegnie.
Podziękowania dla Olgi Duszyńskiej i Jej Rodziny :) 

W dniach 9-11 czerwca Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Pogórzu wyjechali na wycieczkę promową do Karlskrony zwiedzając i poznając kulturę regionu.

Dzień Dziecka z Torusem :) edycja - V
Jak co roku firma Torus wspiera naszą akcję Dnia Dziecka. Dzięki pomocy i wsparciu nasi podpieczni z Domu dla Dzieci w Suchym Dworze otrzymali komplet rowerów. 

Dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z Food Tracka GRUBA RURA udało się zorganizować dzień rodziny w Gminie Kosakowo dla naszych podpiecznych, sąsiadów i przyjaciół. Pyszności było dużo. Serwis Grubej Rury wspierał Mikołaj - Mistrz Burgerów.
Dziękujemy jeszcze raz. Fantastyczni z Was ludzie :))))

Program edukacyjny "Pomost na rynek pracy"
Jest nam miło poinformować, że dwójka naszych wychowanków z "Domu dla Dzieci w Bielkówku" zakończyła realizację projektu ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego pt. "Pomost na rynek pracy" realizowanego przez naszych Przyjaciół z "Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej". 

Dzień Dziecka w Oliwskim ZOO i LEGO Przygoda.
W tym roku mieszkańcy naszych
Domów dla Dzieci spędzili Dzień Dziecka w Oliwskim ZOO i zwiedzili wystawę Klocków LEGO przy PGE Arena w Gdańsku. 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Dzięki wsparciu Powiatu Gdańskiego Rodziny Zastępcze jak również podopieczni pieczy zastępczej w dniu swojego święta wyjechali na wycieczkę do Torunia, Ciechocinka i Radzynia Chełmińskiego- była moc atrakcji - zwiedzanie miasta - tężnie solankowe - ruiny zamku, a na koniec ognisko z kiełbaskami. 


W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch - 2015
Celem drugiej edycji projektu jest przeprowadzenie zajęć/warsztatów kulinarnych dla dzieci i młodzieży z Domów dla Dzieci. Naszym zadaniem jest również wzbudzanie świadomości związanej ze zdrowym trybem życia, zdrowym przygotowaniem posiłków. Zauważamy potrzebę zdrowego odżywiania zwłaszcza w czasie, kiedy jest się dorastającym człowiekiem.
Nasze założenia:
- jem regularnie posiłki
- do szkoły wychodzę z drugim śniadaniem
- spożywam posiłki wysokowartościowe
- jem regularnie owoce, warzywa i nabiał
- poznaję bogactwo smaków
- uczę się zdrowo gotować
- uczestniczę w zakupach żywności
- gospodaruję finansami i wybieram zdrowe produkty
- zdrowe = smaczne :)
Całość warsztatów prowadzi
Mistrz Kuchni Pan Roman Tabeau 

Program stypendialny "Moja przyszłość"
Naszi Podopieczni z Domów dla Dzieci iw Pogórzu, Bielkówku, Nowym Dworze
Gdańskim i Suchym Dworze oraz z Mieszkania Chronionego leaureatami programu stypendialnego ukierunkowanego na edukację pt. "Moja przyszłość" organizowanego przez Towarzystwo "Nasz Dom" - edycja 2015

Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja I/2015
W miesiącu lutym zorganizowaliśmy szkolenie pt "Profesjonalny Wychowawca".
Program szkolenia obejmował:
-wprowadzenie teoretyczne do zmiany sposobu myślenia o istocie procesu wychowawczego
- indywidualizacja procesu wychowawczego
-rozumienie przyczyn niskiego poczucia wartości u dzieci w placówkach -uświadomienie roli empatii w procesie współpracy z dzieckiem
-znaczenia relacji i więzi dla rozwoju dziecka
- poznanie i uświadomienie sobie przez uczestników przyczyn zachowań dzieci -uświadomienie zależności pomiędzy potrzebami dziecka a kompetencjami opiekuna
-przekazanie wiedzy na temat rodzajów emocji
 - świadomienie roli emocji wżyciu człowieka
-uświadomienie genezy poczucia wartości
-poznanie różnych rodzajów komunikacji i blokad komunikacyjnych
-uświadomienie roli planowania i zarządzania czasem w procesie wychowawczym 
- metodyczny warsztat pracy 

Ferie z Fundacją "Rodzinny Gdańsk"
- Aquapark
- Lodowisko
- Karting
- Zoltar
- Kino, teatr, muzea, pokazy rękodzieła
- zimowy obóz wypoczynkowy - Warszawa da się Lubić. 

Rok 2014 

Życzenia ŚwiąteczneKolonia Artystów dla Dzieci
W pierwszych dniach grudnia nasi podopieczni wykonywali ozdoby świąteczne - dekoracje do naszych Domów dla Dzieci, uczestnicząc w profesjonalnym warsztacie. Dziękujemy całej ekipie Kolonii Artystów.
Słodki poczęstunek podczas warsztatów świątecznych ufundowała Piekarnia - Cukiernia Magdalenka z Czerska :)

Komenda Wojewódzka Policji dla Dzieci
Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom za akcję świąteczną dla Dzieci z Domów dla Dzieci i bogate mikołajkowe paczki :)

Ergo Arena dla Dzieci Super Enduro Mistrzostwa Świata FIM
Dzięki uprzejmości Ergo Arena nasi podopieczni w ramach wyróżnień oglądali zawody Mistrzostw Świata w Motocrossie.

Energa - Świątecznie dla Dzieci
Podobnie jak w latach poprzednich Energa zaprosiła naszych podopiecznych na przedstawienie "Disney On Ice" w Ergo Arena z okazji Mikołajek. Przy współudziale firmy Kombinat przygotowano także paczki mikołajkowe ze słodkościami dla wszystkich naszych Dzieciaków. Dziękujemy :) 

Papieskim Szlakiem - Kraków - Zakopane
Nasze wakacje kończymy wyjazdem do Krakowa gdzie nasze dzieciaki z Domów dla Dzieci spotykają się na audiencji prywatnej u Kardynała Stanisława Dziwisza, a następnie ruszamy w nasze polskie Tatry, by przemierzać górskie szlaki.Nasz wyjazd wakacyjny wspiera:Urząd Gminy w Kolbudach Urząd Miasta w Nowym Dworze Gdańskim Powiat Gdański Powiat Nowodworski oraz prywatni darczyńcy :) Dziękujemy

Wakacje z Energą w Ostrzycach :) Energetyczne Wakacje Marzeń - edycja III
Podobnie jak w latach poprzednich w realizacji akcji wakacyjnej dla naszych podopiecznych wspiera nas Fundacja Energa. Wakacje to czas odpoczynku, radosnych wrażeń, ale także okazja do poznania ciekawych miejsc i interesujących ludzi. Przed nami spływy kajakowe, kąpielisko, podchody, świetliki i oczywiście wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. W tym roku Dzieci z Domów dla Dzieci z Pogórza, Bielkówka, Nowego Dworu Gdańskiego i Suchego Dworu dzięki wsparciu
Energii wypoczywają w Ostrzycach. Tematem przewodnim wypoczynku są: Prawa Człowieka - Prawa Dziecka. Podczas tej akcji wakacyjnej zajęcia dla naszych dzieci prowadzi Prof. UG dr hab. Robert Opora. 

Obóz zdrowotny w Kotlinie Kłodzkiej.
Dzięki wsparciu Dewelopera Siódme Niebo Dzieci z Domów dla Dzieci w Pogórzu i Suchym Dworze wypoczywają w Kotlinie Kłodzkiej. Planując wakacyjny wypoczynek nasi przyjaciele z Siódmego Nieba zapewnili nam moc atrakcji
m. in. Skalne Miasto, Aquapark, ZOO, a do tego górskie szlaki, spływy kajakowe i rafting.

AISEC & Fundacja Rodzinny Gdańsk
Podobnie jak w latach ubiegłych w porozumieniu z Uniwersytetem Gdańskim gościmy studentów uczelni zagraniczych z Turcji, Peru, Wietnamu i Włoch, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji AISEC. W tym roku studenci wspierają nas w organizacji kursów języka angielskiego dla naszych podopiecznych z Domów dla Dzieci i z Mieszkań Chronionych.

LPP wspiera projekt MISTRZOWIE

Mieszkanie Chronione dla młodzieży usamodzielnianej w Suchym Dworze.
W dniu 1 czerwca 2014 uruchomiliśmy na terenie Powiatu Puckiego mieszkanie chronione, którego celem jest zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych młodych ludzi, uczących się i wchodzących na rynek pracy.

Fundacja "Rodzinny Gdańsk" laureatem programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów" w ramach którego realizujemy projekt reintegracji rodzin skierowany do Rodziców i Dzieci z Domów dla Dzieci pt. "Wystrzałowi Rodzice - Wystrzałowe Dzieciaki". Zaczynamy :)))

Apteka Dyżurna na Dzień Dziecka
Do naszej akcji z okazji Dnia Dziecka włączyła się także sieć aptek - Apteka Dyżurna, która ufundowała 14 rowerów dla naszych nowych
podopiecznych z Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim : ) Dziękujemy !!! 

Torus na Dzień Dziecka
W tegorocznej edycji pomocy naszym dzieciom z Domów dla Dzieci firma Torus zakupiła 14 rowerów dla naszych podopiecznych z Domu dla Dzieci w Pręgowie :) Dziękujemy !!!

Konferencja Sejmowa - 21 maja 2014r. w Warszawie "Rodzina a nie instytucja"
W dniu 21 maja przedstawiciele Fundacji "Rodzinny Gdańsk" uczestniczą w konferencji poświęconej omówieniu dobrych praktyk w realizacji ustawy o wspieraniu rodziny, budowaniu usług dla dzieci i rodzin w społeczności lokalnej, deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w Polsce oraz dalszych zmian w reformie systemu. 

Dni Rodzicielstwa Zastępczego
Fundacja "Rodzinny Gdańsk" w roku 2014 organizuje Dni Rodzielstwa Zastępczego dla Rodzin z terenu Powiatu Gdańskiego i Puckiego. Miejscem naszego świętowania będzie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku w dniach 31.05.2014r. oraz 07.06.2014r.. W każdej z imprez plenerowych weźmie udział około 200 osób. Przewidzianie atrakcje:- zwiedzanie CEPR w tym: chata sybiraka, kaplica, schron, domek do góry nogami, mini zoo, a dla najmłodszych uczestników - Świat Bajek. Podczas spotkania przewidzeliśmy także zajecia z zakresu: - prawa człowieka - prawa dziecka- moja rodzina - mój dom- zabawy z chustą integracyjną Na koniec biesiada w chacie gościnnnej z poczęstunkiem.

Program stypendialny "Moja przyszłość"
Nasze dzieciaki z Domów dla Dzieci w Pogórzu, Pręgowie i Nowym Dworze Gdańskim leaureatami programu stypendialnego ukierunkowanego na edukację pt. "Moja przyszłość" organizowanego przez Towarzystwo "Nasz Dom". 

Ferie z Fundacją "Rodzinny Gdańsk"
- Aquapark- Lodowisko
- Kurs narciarski w Przywidzu
- Kino, teatr, muzea, pokazy rękodzieła
- obóz w Jurze Częstochowskiej "Jaskiniowym Szlakiem"

Program Stypendialny - Społecznie Aktywni
Jest nam miło poinformować, że laureatem konkursu stypendialenego o charakterze edukacyjnym dla młodych absolwentów szkół wyższych został Pan Łukasz Grząślewicz, który w okresie październik 2013 - marzec 2014 realizował będzie program stypendialny i w tym okresie będzie poznawał metodykę pracy opiekuńczo - wychowawczej realizowaną przez Fundację "Rodzinny Gdańsk". 

Rok 2013 

Szkolenie dla pedagogów z województwa pomorskiego - edycja III
W miesiącu grudniu 2013 organizujemy trzecią edycję szkolenie z zakresu "Opiekun wychowawca Domów dla Dzieci świadomym towarzyszem procesu wychowawczego".
Program szkolenia obejmuje:
-wprowadzenie teoretyczne do zmiany sposobu myślenia o istocie procesu
wychowawczego- indywidualizacja procesu wychowawczego.
-rozumienie przyczyn niskiego poczucia wartości u dzieci w placówkach
-uświadomienie roli empatii w procesie współpracy z dzieckiem
-znaczenia relacji i więzi dla rozwoju dziecka poznanie i Uświadomienie sobie przez uczestników przyczyn zachowań dzieci.
-uświadomienie zależności pomiędzy potrzebami dziecka a kompetencjami
opiekuna.
-przekazanie wiedzy na temat rodzajów emocji, Uświadomienie roli emocji w
życiu człowieka.
-uświadomienie genezy poczucia wartości.
-poznanie różnych rodzajów komunikacji i blokad komunikacyjnych.
-uświadomienie roli planowania i zarządzania czasem w procesie wychowawczym.
Studenci Akademii Sztuk Pięknych z akcją dla podopiecznych Fundacji "Rodzinny Gdańsk"
Koło twórczo-naukowe 360° sztuki to studencka organizacja przy gdańskiej ASP, założona w 2013 roku. Początkowo Koło składało się z trzech założycielek :
Darii Bolewickiej, Weroniki Karcz i Darii Skoczylas. W tym roku akademickim poszerzyło swe kręgi i łącznie działa w nim 13 studentek gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. 360° sztuki to grupa przyszłych projektantek, które chcą poza zajęciami na uczelni, rozwijać się samodzielnie: mamy na koncie organizację wystawy Wydziału Architektury i Wzornictwa na prestiżowym festiwalu Gdynia Design Days, planują organizację letnich warsztatów, współpracę z organizacjami studenckimi Politechniki
Gdańskiej. Chcemy także prowadzić mniejsze akcje, propagujące sztukę, rozwój poczucia estetyki i umiejętności plastycznych, stąd pomysł na współpracę z Fundacją Rodzinny Gdańsk i organizacja spotkania, na którym będziemy wspólnie z podopiecznymi Fundacji przygotowywać ozdoby świąteczne. Krótkie warsztaty, które odbędą się w piątek 13 grudnia, będą okazją dla podopiecznych Fundacji na wizytę w Akademii, a przede wszystkim na stworzenie ozdób świątecznych, które potem będą mogli wykorzystać do dekoracji swoich domów – chcemy pokazać jak w łatwy i przyjemny sposób można ręcznie wykonać zawieszki na choinkę, łańcuchy, stroiki. Dekoracje te będziemy robić z prostych przedmiotów codziennego użytku – kapsli, guzików, waty, popcornu, papieru i gazet – mamy nadzieję, że zarazimy uczestników pasją do tworzenia ciekawych rzeczy z otaczających nas przedmiotów i pomożemy im udekorować ich nowe domy.

Czas Świąt Bożego Narodzenia

Pracownicy LPP na Święta dla Dzieci
W odpowiedzi na Listy do Świętego Mikołaja Wolontariat Pracowniczy LPP s.a. przygotował paczki świąteczne dla naszych dzieciaków z Domów w Pogórzu, Pręgowie
i Nowym Dworze Gdańskim, które są odpowiedzią na Listy do Świętego Mikołaja. Dziękujemy :) :) :) 
Torus na Święta dla Dzieci
Jest nam miło poinformować, że Firma Torus podobnie jak w latach poprzednich włączyła się w akcję pomocy naszym dzieciakom przygotowując paczki świąteczne ze słodyczami i doposażając nasze 3 Domki w zestawy X-Box - prezent na świąteczne wieczory i czas wolny od nauki :)
Wolontariat Pracowniczy Banku BPH - Świąteczna Akcja Charytatywna
Jest nam miło poinformować, że zaprzyjaźnieni z naszymi Domami pracownicy Banku BPH z regionu pomorskiego przeprowadzili w ogólnopolskich strukturach Banku świąteczną akcję charytatywną której celem jest wsparcie naszych dzieciaków w ich najważniejszych potrzebach.
Dziękujemy Wam
Apteka Dyżurna dla Dzieci na Święta
Dzięki wsparciu sieci Apteka Dyżurna przygotowujemy nasze Wigilie w Domach dla Dzieci - pełne radości i rodzinnej atmosfery. Dziękujemy
Energa przy współudziale firmy  Kombinat
oraz Alter Art
Nasi podopieczni w dniach 6 i 8 grudnia 2013r. uczestniczyli w akcji mikołajkowej w ramach której oglądały przedstawienie Disnay in Ice w Ergo Arena oraz otrzymały paczki ze słodkościami.
"Słodka Paczka" dla dzieci
z Domów dla Dzieci

W terminie 1-14 grudnia będziemy zbierać słodycze dla dzieci z Domów Dla Dzieci z
wojewodztwa pomorskiego. Ile dzieci
i domów uda się obdarować zależny tylko od Waszego gestu i zaangażowania.
Nie ważne ile cukierków, lizaków, wafelków czy czekoladek będzie w tej paczce. Ważne jest to, ilu z nas otworzy na te święta swoje serce i pokaże naszym dzieciakom, że są ludzie, że są gesty, że jest siła!!! Bardzo w Was wierzymy i zachęcamy do udziału. Paczki stacjonarnie można zostawić:
Fundacja Rodzinny Gdańsk
ul. Biskupia 31
od pon. do pt. w godzinach 7.00-15.00
Sklep 'Mama i Ja"
Aleja Grunwaldzka 355
od pon.- do pt.10:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 17:00
Niedziela: 10:00 - 15:00
lub wysłać pocztą na adres:
Fundacja Rodzinny Gdańskul.
ul. Biskupia 31 80-875 Gdańsk
z dopiskiem "Słodka Paczka".
Listy do Świętego Mikołaja
Dzieci i Młodzież z naszych Domów piszą listy do Świętego Mikołaja. W tym roku Święty Mikołaj osobiście odwiedzi nasze Dzieciaki i wręczy im prezenty. Akcja świąteczna ma charakter osobisty, każdy prezent będzie odpowiedzią na list i zostanie każdemu dziecku wręczony przez "Osobistego Mikołaja". Czy marzenia się spełnią - tego nie wie nikt, ale Święty Mikołaj czuwa i w porozumieniu z "osobistym opiekunem dziecka" będzie analizował każdy  list i postępowanie każdego dziecka - dla dzieci zaangażowanych, aktywnych, dbających o naukę i dobrze sprawujących się jego serce otwiera się, dla mniej dbałych o swoje osobiste sprawy, edukację i zachowanie Mikołaj przewidział owoce i słodycze " - na zachęte i z gestem swojego dobrego serducha :)

Szkolenie dla kadry pedagogicznej w zakresie kompetencji wychowawczych i komunikacji - edycja II - wrzesień 2013, - edycja III - grudzień 2013.
Otwarcie naszego drugiego Domku :) - Dom dla Dzieci w Pręgowie - wrzesień 2013.
Realizacja obozu zdrowotnego dla dzieci młodszych z województwa pomorskiego - Ostrzyce 2013.
W okresie wakacji gościmy studentów z organizacji międzynarodowej AISEC przy Uniwersytecie Gdańskim pochądzących z Nigerii, Australii, Holandii i
Macedonii.
Podjęto współpracę z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni w zakresie rekrutacji pracowników i praktyk studenckich.
Realizacja obozu zdrowotnego wraz z programem profilaktyczno - terapeutycznym dla
dzieci i młodzieży z Gdańska i Pogórza - Garczyn - Wakacje Marzeń 2013
Ruszył nasz funpage na Facebooku - zapraszamy - w aktualnościach relacja z Wilna i Garczyna
Oficjalne otwarcie naszego Domu dla Dzieci w Pogórzu - czerwiec 2013.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Faktoria - Powiat Gdański
Dzień Dziecka z Torus - Kolibki Adventure Park
Uczestniczymy w programie "Q pracy" ukierunkowanym na edukację i pracę dla wychowawców i wychowanków Domów dla Dzieci.
Realizacja programów partnerskich z firmami - wolontariat pracowniczy - akcje na rzecz Domu dla Dzieci.
Realizacja warsztatów histryczno - fotograficznych Gdańsk - Wilno - edycja II dla młodzieży z Domów dla Dzieci. W tym roku naszym tematem
przewodnim jest gdańska Biskupia Górka i Stare Przedmieście oraz wileńskie Zarzecze i Rosa.
Gdańskie Dni Sąsiadów 2013 przy ul. Zator Przytockiego i Biskupiej Górce.
Siedziba Fundacji Rodzinny Gdańsk przy ul. Biskupiej 31 w Gdańsku już działa.
Szkolenie dla wychowawców - Domów dla Dzieci w zakresie pracy zespołowej w poruzumieniu z PUP.
Systemowe rozwiązania i programy pracy z wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych - Domy dla Dzieci 2013
Systemowe rozwiązania i programy pracy z wychowankami opuszczającymi placówki opiekuńczo-wychowawcze - Mieszkania Chronione 2013

Rok 2012

Uruchomiliśmy Plac Zabaw w Gdańsku - Wrzeszczu przy ul. Ks. J. Zator - Przytockiego 4 2012
Warsztaty historyczno - fotograficzne dla młodzieży - Gdańsk - Wilno - Rodzinne Historie Przodków 2012
Program - Wystrzałowi Rodzice - Wystrzałowe Dzieciaki 2012
Program Stypendialny Towarzystwa Nasz Dom 2012
Piknik Rodzinny - Dni Sąsiadów w dzielnicy Wrzeszcz Górny 2012
Program firmy "Torus" - "Warto się uczyć" 2012 - Dzień Dziecka
Energetyczne Wakacje Marzeń w Jastrzębiej Górze 2012
Obóz profilaktyczno-terapeutyczny w Ostrzycach 2012
Gwiazdka z Global In Tech dla wychowanków gdańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych 2012
Gwiazdka z LPP dla wychowanków gdańskich placówek wsparcia dziennego 2012
Program w partnerstwie z firmą "Torus" - pomoc w drodze ku samodzielności dla
wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze - pomocą objęto mieszkańców mieszkań chronionych w Gdańsku.
Gdańskie Dni Sąsiadów 2012 przy ul. Zator Przytockiego.

Rok 2011

Wakacje Marzeń z Dziećmi z Gdańska dzięki firmie Siódme Niebo.
Budowa Placu Zabaw w Gdańsku przy ul. Zator Przytockiego przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gdańsku.